dalmatin

Aby si jste si zasloužili lásku dalmatina, musíte mu dopřát dostatek prostoru. Jedině pak se bude vracet s láskou.

základní potřeby psa

Každé plemeno má své podmínky pro kvalitní život. Jste schopni mu jej poskytnout?

 

chov
  • Jaký je chov v Čr co nabízí? Dalmatini jsou dostupné plemeno v ČR. Jsou základní dvě zbarvení, které Kynologická federace uznává a to černá a hnědá. Zbytek barev je vyřazen z chovu. V dnešní době se pod WKU chovají i jiné puntíkaté barvy. Více úplně na konci.
  KOMFORT UBYTOVÁNÍ
  • Kam pes nepatříDalmatin dává přednost blízkému kontaktu s člověkem. Díky své srsti není vhodné psa chovat v boudě venku na mrazu. Jsou psi, kteří běžně žijí částečně venku. Žijí totiž v konírnách či podobných stájích. Pes má přístup k teplu! Nemrzne v kotci.

  • Za co bude pes rád Za kontakt s majitelem a pelech v domě. Také je to společenské zvíře, které uvítá další zvíře v domě.

  • Jak zvládá zimu/léto – DA zvládá léto perfektně, díky svým proporcím a dostatečně dlouhému nosu se jen tak nezadýchá. Pokud je chován v bytě, je vhodné ho v zimě při velkých mrazech chránit pláštěnkou před chladem.

  ZDRAVOTNÍ NÁROČNOST

  Pořizovací cena je jen začátkem výdajů. Každé plemeno má své limity a přednosti.

   

  V kostce

  • Zdravotní vadyBílá barva nese slepotu a hluchotu. DA bez papírů je veliký risk, že Vás toto postižení potká. Také trpí na močové kameny a záněty. Jsou známé epilepsie.

  • Zdravotní úrazy – Netrpí na nic víc výrazně než jiná plemena. Berte v úvahu náročnost sportu, kterému se chcete věnovat.

  • Náročnost srsti Co se týče srsti je DA nenáročná, stačí občasné vyčesání. Jeho srst padá celoročně. Jehličky naleznete i v krabici od kornflejků. 

  • Dalmatin se rodí bílý a od desátého dne se flíčky zintenzivňují. Každý narozený DA dostane průkaz původu. Pokud se však objeví „tzv plotna“ je pes vyřazen z chovu.

   

  • Plotna je výrazně zbarvená plocha. Může být kdekoliv na těle a je vidět i hned po narození.

  • Dříve se plotna vyřazovala z důvodu dodržení ohraničených puntíků – tak aby DA zůstal stále puntíkatý. V dnešní moderní době je možnost nechat takového psa/ fenu uchovnit pokud by byl/a přínosem do chovu. Je ale regulováno s kým se kryje.

   

  • Modré oko – Je často spojované s hluchotou. Dalmatini mají oči standardně hnědé a játrové.

   

  barevné variety
   • FCI uznává pouze dvě základní barvy! Hnědá a černá. Zbytek barev je podmíněna lemon genem, který každý uchovnění jedinec musí mít testovanou a zamezuje se jejímu přenášení.

   • Citrónové / lemon zbarvení teček – Geneticky je citronové zbarvení recesivní žlutá (kombinace alel e/e). Barva teček u lemon zbarveného dalmatina má stejnou barvu jako je např. barva golden retrívra nebo anglického setra. Intenzita barvy může kolísat od velice světle žluté až k tmavě žlutému odstínu, přičemž u štěňat je vždy světlejší a s věkem se zvýrazňuje. Žluté tečkování má také většinou drobnější tečky než u hnědě tečkovaného jedince. Žlutě tečkovaný dalmatin má vždy černou pigmentaci nosní houby.  Nos není tmavě černý, ale vypadá trochu vybledlý.

    

   • Pomerančové / orange zbarvení teček- liší se od citronového víceméně pouze barvou nosní houby, která je vždy masitě hnědá, podobná tmavší barvě tečkování a barvou okraje pysků a okolí očí. Také barva očí bývá světlejší. Dospělý dalmatin broskvového zbarvení může být někdy zaměněn s nekvalitně tečkovaným hnědým dalmatinem.

   • Trikolórní zbarvení teček – je velice vzácné. Na černě tečkovaném psovi se mohou vyskytnout barvy: žlutá, játrová, tříslová nebo žíhaná. Tyto barvy se většinou vyskytují na určitých částech těla jako jsou spodní části nohou, na předhrudí, na bradě, na hlavě kolem tlamy, u očí a u anální části (tak jako je pálení u dobrmanů nebo rotvailerů). Tříslové zbarvení u mladého jedince může být těžké rozpoznat kvůli velice slabému nádechu tříslového zbarvení. 

   • Dlouhosrstý dalmatin- u plemene objevila po vzniku LUA projektu z USA, kdy pro vyloučení vadného genu pro tvorbu močových kamenů byla do chovu přidána jiná plemena.

   • Mozaika – Výjimečně se může vyskytnout u černě nebo játrově tečkovaných psů jedna tečka játrové nebo oranžové barvy. Jde o lokalizovanou mutaci. Nejčastěji se jedná o játrovou skvrnu na černě tečkovaném psovi nosícím játrový „b“ gen. U játrově zbarvených psů jde o tečku citronové až oranžové barvy, takový pes pravděpodobně nese gen „e“ pro citronové zbarvení.

    

   • Žíhané zbarvení neboli brindle-  je černá barva promíchaná s červenou v různých odstínech v poměru 1:1. Brindle je dominantně dědičné zbarvení.

   • Bez teček – Ve skutečnosti se jedná o velice slabé a řídké, citronově tečkované zbarvení. Zvláště u štěňat není tečkování ještě příliš výrazné a pes se tak může jevit jako bílý. Nejedná se o albíny (bez pigmentu), protože jejich oči i čenich nejsou růžové, ale jsou normálně pigmentované.

    

   Citace standardu ČMKU

    

   typické rysy

   Každé plemeno má typické chování, které v něm někde hluboko bude. Přijmete je a budete s ním do budoucna počítat, že se ve psu můžou probudit?

   Položte si teda otázku, co od psa nehodláte tolerovat? Rychleji si plemena vyřadíte ze seznamu a ušetříte práci sobě a zlomené srdce psu, které budete dál prodávat.

    

   CO PLEMENI NENÍ VLASTNÍ?
   • V chování – Dalmatin nemá být agresivní pes. Má rád svůj klid a prostor, nevyhledává další samce. Většina jedinců není vhodná na obrany. Avšak vždy se najde výjimka. 

   • Skupinový chov k jinému plemeni – Dalmatin nemá problém s jinými plemeny. Rád vyhledává kontakt. Samci se snášejí s dobrými pravidly dobře. U všech plemen je důležité dát každému prostor a samostatné spaní. Oni se již na noc rozloží sami.

     
   CO NAOPAK PLEMENI VLASTNÍ JE?
   • Co dělat bude, protože to má v genech –  DA je pes lovecký. Bude vyhledávat pohyb a běh. Na loukách bude lítat jak smyslů zbavených se zarytým čumákem v zemi. Počítejte tedy, že vyplašená srnka mu přijde vhod a je dobré mít psa zajištěného nebo s gps…

   • Dalmatina jako spoustu dalších plemen nelze vychovávat a cvičit drilem s nekonečným stereotypním opakováním toho samého, tedy metodami na mnoha cvičácích dodnes bohužel praktikovanými.

   • Bohužel to pak může zavdávat příčinu ke vzniku domněnky o jejich přílišné hlouposti, nervozitě či snad dokonce extrémní bojácnosti. Hloupost se spojuje i s hluchotou. Dříve netestovaní jedinci nemuseli být hloupí, jednoduše neslyšeli.

   • Dalmatin velice rád sportuje a pracuje, musí být ale citlivý přístup a samozřejmě každému psu sedne jiný sport. Jeden bude milovník balónků a druhý nebude chtít nosit ani klacek.

   • Co vyžaduje – pohyb a psychickou aktivitu. Dalmatin se přízpůsobí téměř všemu, ale rozhodně ne sedavému a pohodlnému životnímu stylu. Při nedostatku zaměstnání strádá a vybíjí si frustraci ne příliš žádanými způsoby. Jen občasné procházky mu rozhodně stačit nebudou...

   • Hlasitost zvířete a aktivita- Umí hlásit a za plotem dobře hlídá. Není to však uštěkaný pes (pokud v něm tuto vlastnost nebudete podporovat a včas vysvětlíte).

   • Dominantnost či jiné rozdíly v plemeni – Psi bývají dominantnější. Je to ale dáno přirozeností a selekci silnějšího jedince.

    AKTIVITY A CHOV

    Čemu se dá s plemenem věnovat? A co když se rozhodnu uchovnit?

     

    aktivity
    • Aktivity pro plemeno Dalmatin má přirozené lovecké schopnosti, ale hodí se i na další sporty jako canicross, agility, flyball, dogdancing, dogtrekking, obedience, sportovní kynologii, v záchranařině….
    CHOV
    • Náročnost k uchovnění Aktuální podmínky k uchovnění a veškeré informace o plemeni, včetně nakrytých fen, seznam chovatelských stanic a podobně naleznete na stránkách klubu.

     

    • Náročnost krytí nebo chovu- Kryjí bez problémů a feny mají početné vrhy.
    • Chování vůči dalším zvířatůmJejich soužití s ostatními zvířaty v domácnosti nebývá problém. Důležitá je socializace a zvykání na ně.

    • Chování vůči lidem – Dalmatini jsou vítací psy, ale dobří hlídači. Záleží na výchově a samozřejmě genetické dispozici zvířete. Jsou využíváni i jako canisterapeuti.
    Základní informace
    Země původu Chorvatsko Chorvatsko
    Tělesná charakteristika
    Hmotnost cca 24–32 kg
    Výška † 56–61 cm
    Barva bílá s černými skvrnami nebo bílá s hnědými skvrnami

    klub pod který plemena spadají

    dalmatinklub ČR z.s.

     

    ODKUD MOHU ZVÍŘE ZÍSKAT?
    • Dovoz – Bez problémů
    • V Čr – V ČR se nachází kvalitní zázemí.
    uchovnění
    • Podmínky k uchovnění  pro uchovnění jedince požadováno vyšetření sluchu s výsledkem oboustraně plně slyšící – BAER +/+ a dále vyšetření dysplasie kyčelních kloubů (HD) a displazie loketních kloubů (ED).
    • Chovatelé provádí různá genetická vyšetření, např. test na onemocnění plic (ARDS), maligní hypertermii (MH) či degenerativní myelopatii (DM)

    • Bonitace je odborné posouzení vlastností psa/feny před jeho zařazením do chovu.
     od věku 15 měsíců. Pokud jedinec již absolvoval výstavu, audiometrické vyšetření sluchu BAER s výsledkem oboustranně slyšící a vyšetření DKK a DLK, zašlete kopie posudků současně s přihláškou. Urychlíte tím úspěšné ukončení bonitace a zařazení jedince do chovu. V nutných případech, po domluvě,  je nejpozdější termín pro dodání potřebných dokumentů osobně před nástupem na bonitaci. V opačném případě nebude jedinec na bonitaci přijat.

    •  Z genetických vyšetření – se u dalmatinů nejčastěji vyšetřuje zbarvení srsti -lemon gen(žluté či oranžové tečkovaní – E/E, E/e), popřípadě u černě tečkovaných jedinců, zda jsou nosiči hnědého genu – dominantně či recesivně černě tečkovaní (B/B, B/b). U projektu LUA (článek později) se u štěňat vyšetřuje přítomnostLUA genu(LUA N/hu). Dále lze vyšetřit zda jedinci mají gen prodlouhou srst,která se také v návaznosti na LUA linie může objevit. Další vyšetření jako degenerativní myelopatienebomaligní hypertermie se mohou vyskytnout u všech plemen psů. Genetická vyšetření se provádí v akreditovaných laboratoříchnejčastěji na přenos žlutého zbarvení (LEMON TEST). Výčet informací k chovu z dalmatin klubu.

     

    Na jaký spolek se obrátit, aby jste nenaletěli?

    Dejte na doporučení – I my si prověřujeme aktivitu spolků, na které Vás odkazujeme. Dalmatini nemají spolek, který by se jim vyloženě věnoval, ale ve skupinách přímo pro dalmatináře se aktivně sdílejí jejich nabídky.

     MÁTE ZÁJEM POŘÍDIT si TOTO PLEMENO?

     Sjednejte si schůzku a přijeďte se na toto plemeno podívat. Velice rádi Vás seznámíme s jejich životem.

     V našem vlastnictví je více plemen. Máme tedy zkušenosti s chováním více jedinců pohromadě a můžu říct, že spolu všichni vychází. Věnujeme se různým sportům a výstavám.

     BEZPAPÍROVÝ CHOV

     BEZPAPÍROVÝ CHOV

     Množení psů a zneužívání

     Každé plemeno se postupně dostává do ruk nezodpovědných chovatelů, kteří na jedinci množí ať už s pp či bez. Vzhledem k tomu, že plemeno se zde nachází v malém počtu není zde množeno. Pejska můžete sehnat v adopci. Zachraňuje se z různých zemí, kde to již takto není a psi trpí.

      

     NENÍ PAPÍR JAKO PAPÍR

     Uznaná federace FCI!

     Další mezinárodní organizace WKU a UCI

     jaký papír platí?

     Nutno dodat, že mezi chovateli toto téma vyvolává velké emoce, nevraživost a dost sprostých slov…

     • Aby jste pochopili jejich pocity, je potřeba trošku zabřednout do historie 
     • V chovu psů s průkazem původu, nebo chcete-li laicky s rodokmenem, působí celá řada
      organizací.
     • Asi nejznámější jsou dvě kynologické organizace. Jednu jsme zvyklí označovat zkratkou FCI
      a druhou UCI. Další problematickou skupinou jsou mezinárodní chovatelské kluby.
     • FCI – Federation Cynologique Internationale je mezinárodní kynologická organizace, která
      vznikla v roce 1911. Jejími členy je 93 států, a některé další.
     • UCI – United kennel Club Internationale je mezinárodní kynologická organizace, která byla
      založena v Německu v roce 1976. Jejími členy je cca 16 států. UCI používá standardy FCI. Českou
      republiku v UCI zastupuje Českomoravská kynologická federace (CKF). I ona vystavuje PP pro
      odchovy svých chovatelů a i u ní platí, že si členové UCI vzájemně PP uznávají.
     • Samostatnou kapitolu tvoří mezinárodní chovatelské kluby. Některé pracují v rámci FCI a PP
      pro štěňata pak vystavují řádné plemenné knihy. Jiné kluby, např. v případě pitbulů, tedy plemene,
      které se do plemenných knih FCI nezapisuje nebo Internatioanle Biewer Yorkshire Club , si vystavují
      PP samy.

     jaké štěně tedy vybrat?

     • FCI   Neuznává přepis psa z jiné organizace. Nikdy tedy takový pes nemůže být podd FCI vystaven, zbonitován a je pro federaci „bezpapírákem“.
     • Předpisy FCI potažmo
      ČMKU jsou velmi přísné a jasně stanovují, které PP a za jakých podmínek mohou členské subjekty
      uznávat jako právoplatné. Jsou to PP vystavené plemennou knihou členského státu FCI nebo státu,
      s kterým má FCI dohodu o spolupráci. Zdánlivě přísné opatření chrání majitele psů před podvodníky a
      před tím, že jim místo očekávaného představitele krásného plemene ze štěněte vyroste něco úplně
      jiného. Pravost PP je základem chovu. UCI, tedy CKF, uznává i PP vystavené jinou řádnou
      plemennou knihou. Tyto informace získáte na webu www.cmku.cz – Vladimíra Tichá, zdroj. 

     Asi nelze říkat zájemcům o chov psů s PP, že si musí brát štěně jen od chovatele z té či oné
     organizace. Pokud ale sáhnete po štěněti s PP vystaveným UCI nebo mezinárodním chovatelským
     klubem, musíte počítat s tím, že se nemůže zúčastňovat oblastních, krajských, klubových, speciálních,
     národních nebo mezinárodních výstav pořádaných ČMKU nebo jejími členy. Nemůže také být
     předváděno na některých výcvikových akcích, např. zkouškách z loveckého výkonu nebo se
     zúčastňovat dostihů. A co je podstatné, nemůže být na základě svého PP v rámci ČMKU (FCI)
     zařazeno do chovu.

     Všechny tyto informace jsou získané praxí a chovem tohoto plemene. Názory se mohou lišit daným chovatelem.

     Luteoderm po měsíci užívání

     Vitamíny a náš dalmatin Cory netrpí na žádné alergie nebo problémy, co však dalmatiny celkově trápí je dost silné línání a drbání. Proto jsme se rozhodli nasadit vitaminy Luteoderm o kterých se můžete dočíst více v předchozím článku. Nedošlo k žádné změně krmiva či...

     Šumperský Hafan 2021

     Šumperský hafan V Pavlíniným dvoře každoročně probíhá voříškiáda na podporu pejsků. Můžete zde najít nejen psí stánkaře, ale také psí hry. Program doprovází ukázky psích sportů.

     Šumperský hafan 2022

     Šumperský hafan V Pavlíniným dvoře každoročně probíhá voříškiáda na podporu pejsků. Můžete zde najít nejen psí stánkaře, ale také psí hry. Program doprovází ukázky psích sportů.

     Šumperksý hafan 2023

     Šumperský hafan V Pavlíniným dvoře každoročně probíhá voříškiáda na podporu pejsků. Můžete zde najít nejen psí stánkaře, ale také psí hry. Také se můžete zapojit do programu a soutěž o "nej":  nejdelší ucho, největší pes, nejmenší pes. Nejvyšší skok...

     Soft coated wheaten terrier

     Proč wheatenJe to temperamentní pes, živý až nabitý energií. Už jako malé štěně má hodně elánu, ale zatím na krátké časové úseky, které prokládá tvrdým spánkem, kdy opět nabírá energii na další řádění a hraní. S růstem psa přibývá i jeho potřeba delších a pravidelných...

     Uchovnění dalmatina

     UCHOVNĚNÍ DALMATINAPřesto to není až tak složité uchovnit psa. Jde hlavně o zachování zdravých jedinců, aby jsme nemnožili nemocné a fyzicky špatné jedince. Nehledě na vyřazení agresivních a bojácných psů.Aby jste mohli uchovnit je důležité si pořídit psa z...

     Podencové i galgové čekají po skončení lovecké sezóny na smrt krutým způsobem

     Článek není vhodný pro děti a slabé povahy!Loveská sezóna končí... Podencové jsou ve Španělsku využíváni především k lovu králíků. Lov je podstata jejich života, jsou k němu předurčeni a jsou oceňováni pro svou rychlost a vytrvalost. Lovečtí psi ve Španělsku obecně...

     Správný postroj – Výběr

     1. HRUDNÍ KOSTKloubní spojení.Mezi předními nohami v přirozeném postoji psa nahmatej kost. V případě výrazně vystouplé kosti je vhodnější volit postroje se širším popruhem či vycpávkou.  ÚZKÁ HRUĎ Naopak pes s úzkou hrudí bez výrazné spony nepotřebuje výplně na hruď....

     Vrh „A“ kluci

     Jack / Achilles Vincent / Allien

     Best Vision „Groot“

     Bodování výstav v klubu Groot si s páníčkem vyběhal za celý rok na výstavách 15-16 místo v klubu Mezi stafbulíky je obrovská konkurence a to nejen v kruhu. Stojí to velké úsilí a ježdění po výstavách. Gratuluji páníčkovi a my snad letos přidáme i ty zkoušky. TOP STAFF...

     Šumperský Hafan 2021

     Šumperský hafan V Pavlíniným dvoře každoročně probíhá voříškiáda na podporu pejsků. Můžete zde najít nejen psí stánkaře, ale také psí hry. Program doprovází ukázky psích sportů.

     Šumperský hafan 2022

     Šumperský hafan V Pavlíniným dvoře každoročně probíhá voříškiáda na podporu pejsků. Můžete zde najít nejen psí stánkaře, ale také psí hry. Program doprovází ukázky psích sportů.

     Šumperksý hafan 2023

     Šumperský hafan V Pavlíniným dvoře každoročně probíhá voříškiáda na podporu pejsků. Můžete zde najít nejen psí stánkaře, ale také psí hry. Také se můžete zapojit do programu a soutěž o "nej":  nejdelší ucho, největší pes, nejmenší pes. Nejvyšší skok...

     Správný postroj – Výběr

     1. HRUDNÍ KOSTKloubní spojení.Mezi předními nohami v přirozeném postoji psa nahmatej kost. V případě výrazně vystouplé kosti je vhodnější volit postroje se širším popruhem či vycpávkou.  ÚZKÁ HRUĎ Naopak pes s úzkou hrudí bez výrazné spony nepotřebuje výplně na hruď....

     Den s pejsky pro Aničku

     Vaše pražírna Adresa: Petrov nad Desnou 17 Otevírací doba: Dle domluvy na  608 00 32 35 Pokud ano, je tento výlet přesně pro Vás! V domácí pražírně u pana Štěpánka budete jako v ráji. Můžete si také domluvit prohlídku pražírny a vynikající kávu nakoupit.  Podpořili...

     Koloběžka KOSTKA

     Koloběžky KOSTKA Česká výroba "za rohem" K prodeji i k vypůjčení přímo u nás. Pro každého Už dávno neplatí, že koloběžky jsou jen pro děti. Jejich výhody objevili dospělí, ale dětem je nevzali – mají svoje koloběžky pro dospělé. Takže jezdí mladí, staří i nejstarší....

     BAREFOOT SALTIC

     Nosíme Ryze český výrobce ručně vyráběných bot.   Nosíme - testujeme Prémiové materiály z Evropy Přírodní hladká kůže I. Jakost Broušená kůže (štípaná) I. Jakost Veganská kůže „broušená“ Textilní veganské (PES)...

     Spolupráce s útulky

     Spolupráce a podpora klientů   Díky tomu, že mě obklopuje spousta lidí, kterým není lhostejná bolest zvířat, jsem mohla s jejich pomocí začít vytvářet aktivity, které těmto zvířatům pomůžou. DĚKUJI.. Pomoc útulkům Jednoho dne zazvonil telefon,  ve kterém se ozval...

     Výběr postroje

     ManMat Pro všechny typy psů  POSTROJ V první řadě, se ptám- na co je určen a pro koho.   Pokud nemám psa, který se extrémně škrtí, je křehký, nemocný nebo je maličkatý, nevidím důvod proč by měl nosit v běžném režimu postroj. V tomto případě to chápu jako rozhodnutí...

     Spolupráce s útulky

     Spolupráce a podpora klientů   Díky tomu, že mě obklopuje spousta lidí, kterým není lhostejná bolest zvířat, jsem mohla s jejich pomocí začít vytvářet aktivity, které těmto zvířatům pomůžou. DĚKUJI.. Pomoc útulkům Jednoho dne zazvonil telefon,  ve kterém se ozval...

     Výběr postroje

     ManMat Pro všechny typy psů  POSTROJ V první řadě, se ptám- na co je určen a pro koho.   Pokud nemám psa, který se extrémně škrtí, je křehký, nemocný nebo je maličkatý, nevidím důvod proč by měl nosit v běžném režimu postroj. V tomto případě to chápu jako rozhodnutí...

     Bardog pomáhá ExPress

     https://eshop.skolavycvikupsu.cz/2-kg-krmiva-pro-utulek/   2 kg krmiva pro útulek Pomozte s námi útulkům a 60% zaplatíme my Slovakiafarma.cz podporuje různé útulky a zapojit se můžete i vy zakoupením tohoto speciálního produktu. Jedná se o 2 kg krmiva pro vybrané...

     Od koho kupujete krmivo? Koho tím podporujeme?

     STOP týrání CZ/SK snSrotdoep26i2aftftrghl ia0i051a18u.h0 1lgsum28np883hc29mu50  ·  Firmy, které prováděly nebo provádějí pokusy na psech a kočkách při testování krmiva: Procter&Gamble - Iams, Eukanuba/ Mars - Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie...

     4. Ročník srazu školy

     I letos se těšíme Vím, že tentokrát je to pro mnoho vás dál než do Zvole, ale berte to z druhé stránky, uvidíte nové prostředí, vaši pejsci si zkusí nové disciplíny a projdete se v pořádných kopcích Připravujeme coursingové disciplíny a ještě něco navíc pro ty, kteří...

     Pomáháme zachraňovat

     Několik našich parťáků pravidelně jezdí na Slovensko pomáhat s pejsky a také nám dodávat informace jak se situace vyvíjí. Pro vás jsou tu životní příběhy a hlavně důkaz, že vaše dary a finance opravdu chodí k potřebným. [video width="368" height="656"...

     Aktivní pes a pojištění

     V dnešní době stoupá obliba pojištění domácích mazlíčků, možná i vy přemýšlíte, zda se ochránit před vysokými náklady u veterináře. Jen vy sami musíte rozhodnout, zda je to pro vás a vaši peněženku vhodná “investice”. Není to jen otázka toho, zda je váš pes hodně...

     Granule do osad, pejsci z osad!

     Pravidelné svozy granulí zajišťují přísun krmiva pro ty nejpotřebnější a zpátky přijíždí pejsci do adopce či dočasek. Únor 2022 Nommez dnes v noci taky cestoval. Teď je z něj "pražák" děkujeme rodince za adopci a přejeme jim ty nejkrásnéjší chvíle   Tohle je...

     Adopce má smysl

     Děkujeme za sdílení pejsků, kteří hledají své nové domovy. Nebo vlastně za nalezení svých prvních domovů a milujících rodin. Další pejsky naleznete zde na stránkách.     Nákup krmiva můžete uskutečnit pomocí našeho eshopu. Získáte pamětní list a dárek pro...