FCI x.

Chrti jsou skupinou psů dle FCI s pořadovým číslem deset. Chrti byli vyšlechtěni na rychlost a „lov očima“, což znamená, že chrt při lovu zvěře nepoužívá čich, ale oči, které má velmi dobře vyvinuté. Všichni tito psi jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci.

CHOVATELÉ A SPORTOVCI

Zažijte své vysněné plemeno na živo. Projdete se procházkou, vyzkoušíte si psa ve sportu a zjistíte, zda je to „to pravé chlupaté“ štěstí pro Vás. 

Naši ambasadoři se svými psy aktivně sportují, ale i lenoší. Ačkoliv nezastupujeme všechny, jisté podobnosti tam v plemenech jsou a proto se nebojte na nás obrátit. Jsme Vám k dispozici i online.

ČISTOKREVNÝ ALE BEZ PP

Věta, která tahá za nervy všem vzdělaným pejskařům. Pojďme si vysvětlit důvody, proč takový vrh vznikne.

DŮLEŽITÉ ČLÁNKY NEŽ SE BUDETE ROZČILOVAT, ŽE VÁM BEZPAPÍRÁK STAČÍ.

Co je průkaz původu?

Jak je těžké uchovnit?

Komu škodí bezpapírák?

Komu jde na ruku bezpapírák?

Jaký je rozdíl ve zdraví?

Liší se povahy bezpapíráků?

I mezi chovateli jsou množitelé.

 

historie chovu

Dříve se každý chovatel rozhodl, kolik narozených štěňat nahlásí do klubu. Těm klub vystavil průkaz původu. Štěňata nevhodné barvy, fyzického defektu se nenahlašovali a buď je darovali na zahradu nebo byla utracena. Někteří „chovatelé“ nevhodná štěňata utrácela, aby nebyl jejich chov spojován s vadami.

„KAŽDÉ ŠTĚNĚ, I KDYBY MĚLO TŘI HLAVY, DOSTANE PP“! Pro další chov na něm, musíte projít tzv. uchovněním.

MÁ PP ALE NESMÍ SE NA NICH CHOVAT

Dnes se psi v „pet kvalitě“ (chápej, nevhodná barva či defekt) prodávají za nižší cenu. Majitel tak nepřichází o celý zisk a pp bude psu vystaven.

U psa v pet kvalitě není cena vždy až tak nízká. Důvodem je hlavně to, že náklady na krmení, péči i vlastně odchov je stejný jak u jeho sourozence. Na druhou stranu se u některých plemen můžete potkat s cenou mnohonásobně nadhodnocenou právě kvůli svému jedinečnému vzhledu! Např u stafbulů jsou určité barvy, které do chovu nesmí (pálená) a pokud se takovýto pes narodí, může o něj mít zájem velké množství potencionálních páníčků.

Vy si můžete koupit psa v barvě, která je i žádaná a nebyla ve vrhu vytvořena schválně. Jen takové zvíře nesmíte dál množit.

Jde o chovatelské krédo, kdy dodržujeme standardy plemene. K úctě ke zvířeti a budoucím jedincům, by jsme všichni měli toto ctít.

lenost nebo záměr

Takový jedinec má průkaz o rodokmenu a předpokládaných zdravotních výsledků, které by měl dědit.

Psí chov u tohoto jedince má končit. Bohužel se stává, že pro svoji moderní barvu je na jedinci dál množeno a zdraví není testované.

Stává se levnějším bussinesem a zneužívání psa pro vydělávání peněz.

ZDRAVÍ CHOVNÝCH JEDINCŮ

Všem plemenům se dělají GENETICKÉ TESTY PŘED UCHOVNĚNÍM. Kodex chovu je o tom, že nechceme rozšiřovat nemoci jako jsou ataxie, různé nemoci očí, neurologické nemoci apod. Samozřejmě se vyřazují zvírata s agresí či bojácní jedinci.

(Toto množírny nezajímá a na testech ušetří…)

Také se už běžně vyšetřuje dysplazie kyčelních kloubů, páteře a loktů. Snažíme se udělat maximum pro zdraví štěňat.

Psi z množíren často trpí:

  • Feny se kryjí když jsou samy štěnětem (při prvním hárání).
  • Po každém hárání se kryjí znovu.
  • Často dochází k sourozeneckému krytí.
  • Psa vybírají vzhledově podobné, aby připomínali plemeno.
  • Fenky rodí do důchodového věku nebo úmrtí.
  • Často neodborným císařem.
  • Ve špíně a bolestech bez veterinárního ošetření.
  • Štěňata nejsou řádně očkována.
  • Umírají na parazity, krvavé průjmy nebo je fena zabije sama.
poruchy chování

Zdravotní výlohy za nemoce jsou jen špičkou ledovce. Bohužel vysoké procento štěňat trpí psychickými problémy.

Tito pejsci se velice špatně cvičí. Dlouho trvá, než si zvyknou na nový život. Důvodem je nedostatečná ranná socializace a kontakt s lidmi.

Tímto si zaděláte na mnohem větší problém. Doživotní řešení psychicky labilního zvířete, kterého je vám nesmírně líto…

opravdu toto chcete podporovat?

Prosím za tyto ubohé feny a psy. Pokud chcete psa bez pp, vybírejte z útulků nebo tam, kde jim to „ujede“. Tihle psi jsou opravdu jen zneužívány a vy jste zneužíváni k taháním peněz z kapes. Jim o nic jiného nejde.

PP není možná důležitý pro Vás! Nemusíte chodit na výstavy, nemusíte se psem sportovat. PP je důležitý pro ně! Řízeným chovem se snažíme zamezovat těmto praktikám. Feny i psi jsou vídány a omezováni ve vrzích.

Samozřejmě mince má dvě strany. I mezi chovateli jsou hyeny, které chovají psy jen za účelem výdělku. Množí psy podobným způsobem a říkají si „chovatelé“. Prosím, nikdy si nenechávejte štěně dovést. Chtějte vidět fenu na živo, videích. Aktuální fotografie, které dokazují kvalitu a psychickou stabilitu feny.

Stát a zákony se za nás nepostaví. Lidé jsou zlý a dokáží Vám vyhrožovat na životě vás i vašich dětí. Je málo lidí, kteří se pouští do boje s ohněm, aby obětovali svoji kůži.

 

co pro tyto plemena vlastní?

PRÁCE

CHOVÁNÍ

SOCIALIZACE

SKUPINOVÝ CHOV

co pro tyto plemena vlastní není?

PRÁCE

CHOVÁNÍ

SOCIALIZACE

SKUPINOVÝ CHOV

jak dobře se tyto plemena cvičí?

.

rozdíl výstavních a pracovních linií

.

 

cesta od uchovnění, narození až po prodej štěňátka z pohledu milujícího chovatele.

Cesta ke štěňátku Pořízení kvalitního jedince psa – fenky – ze zdravého chovu s PP

  • 2 roky absolvování různých výstav – klubových mezinárodních a získat ta nejvyšší možná ocenění

  • Splnit podmínky pro uchovnění – včetně vyšetřeni rentgeny kyčli loktů ramen, a oční vyšetření .

  • Založení CHS – jen vymyslet název Vám zabere neskutečně mnoho večerů.

  • Pak vybrat toho nej ženicha s výbornými zdravotními i výstavními výsledky, povahy a měl by se nám líbit – vybíráte budoucího otce Vašich štěňátek a v neposlední řadě kontrola rodokmenu – průkazu původu – aby nebyl společný příbuzný 🙏velmi ošemetné téma a některým se stejně nezavděčíte svým výběrem / ale to je na další téma (rivalita šikana hašteřeni mezi chovatelky dokonce i členy jednoho klubu)

  • Počkat si na hárání fenky – den nás krytí muže být 8 den nebo i 20 den od začátku hárání – hlídat ten nejlepší den podle hladiny progesteronu – který se měří z krve fenky u veterináře – někdy to muže trvat i týden až dva kdy jezdíte na kontrolní měření a čekáte a čekáte až nastane den D a Vy musíte většinou co nejdříve vyrazit za ženichem – který muže být na druhé straně republiky nebo i v zahraničí /je to taková rychlovka / ale krásná dovolena / na místě kde bydlí ženich – můžete strávit i několik dni / záleží jak si spolu pes s fenou sednou .

  • Můžou si hrát – než dojde k samotnému krytí, svázání – které trvá 20-30 minut, po krytí se musí fenka hned odvézt do auta kufru kde musí zůstat cca 3 hodiny .

  • Najdete si předem vhodné ubytování i pro fenu , aby byla v klidu s Vámi. A druhy či třetí den opakujete překrytí – pojištění se dalším krytím. A po tomto napětí zda vše vyšlo jedete domu.

  • A čekáte měsíc než se dá zjistit na sono zda je fenka březí / dříve se nedoporučuje/ Konečně sono potvrzení i nástřel veterinářky na množství štěňátek (nikdy se nám netrefila do výsledného počtu , ale byli jsme tak šťastní za tu úžasnou zprávu , ze budeme mít štěňátka).

  • Po potvrzení březosti – fenku začínáte krmit granulemi pro březí a kojící fenky . Nechavate ji v klidu pohodě . A můžete rozjet nabidky – vytvořit si letáčky o oznámení březosti a očekávání narození štěňátek – pro budoucí páničky . Teď už jen čekáte na samotný porod – měsíc uteče jak voda a blíží se den porodu většinou mezi 56 – 70 dnem od nakrytí .

 

  • Měříme od 55 dne teplotu fenky / a pokud klesne o stupeň většinou se do 24 hodin rozběhne porod . Fena je před porodem neklidná , hledá si místo, proto se musí fena hlídat – venčit jen na vodítku / aby Vám neporodila někde venku na zahradě .

  • Když feně odteče voda – je známka začátku porodu . Většinou je porod v noci – od večera do rána ale můžete rodit i přes den i noc – několik hodin – než vyjdou všechna štěňátka – můžou být mezi nimi i hodinové intervaly – fena mezi tím odpočívá – cely proces je dlouhý a pro fenu i majitele náročný 😉

  • Fena každé štěňátko co vytlačí očistí – překousne pupeční šňůrku a štěňátko si vezme k sobě ( mezi tím chovatel štěňátko ukradne zkontroluje zváží vyfotí a zaznamená čas, pohlaví , váhu /někdy to je velmi hektické a náročné vše skloubit i s fenkou , která Vám štěňátko nechce půjčit – bráni si všechny .

  • Po samotném porodu je doba čekání zda tam opravdu už nikdo nevyleze vše vyšlo ven jak mělo – následuje klidový čas fenky se štěňátky . Druhy den se většinou fenka odveze k veterinářce na kontrolu – kde ji udělá sono, prohmatá – a dá injekci na vyčištění / které muže trvat i měsíc .

  • A to je poslední fáze jak štěňátka přicházejí na svět včetně samotného porodu. Další fázi je jejich vývoj život u chovatele společně s jejich mámou .

 

Automaticky vytvořený koncept

Nástup a výstupJe rozdíl, zda pracujeme s pejskem, který je extrémně natěšený a své chování nezvládá z velké tužby. Horší je, když má pejsek strach z prostoru či jízdy.Naučení pejska  nastupovat a vystupovat z auta je důležitý pro bezpečné cestování a prevenci...

Způsob oznámení o týrání zvířat

Způsob oznámení o týrání zvířat

Státní veterinární zpráva

Občané mohou podávat, nejlépe písemnou formou, oznámení a podněty k šetření případů na ochranu zvířat proti týrání.

  • Příslušnému obecnímu úřadu,
  • krajské veterinární správě (resp. příslušnému veterinárnímu inspektorátu v bývalých okresních městech apod.),
  • policii ČR,
  • státnímu zastupitelství.

 

PAPÍROVÉ MNOŽÍRNY

PAPÍROVÉ MNOŽÍRNY

Špinění kvalitních chovatelů

Uchovnění psa není až tak drahá či náročná činnost.

Jenže i mezi námi chovateli najdete prasata, kteří se za chráněnou chovatelskou stanicí schovávají a zvířata pod nimi trpí.

Je smutné, že přes veškerou činnost klubu nejsou takový lidé vyřazeni a nadále činnost provozují.

PROSÍM,

vždy chtějte vidět fenu a neposílejte zálohu dříve, než vidíte, kde žijí.

 

jak vznikne papírová množírna

K uchovnění dojde po doložení zdravotních testů zvířete a splnění dvou výstav a bonitace. Tj pes či fena se ukáže pouze ve svém mladém věku a dostane „razítko“ chovnosti.

My chovatelé nadále s jedinci jezdíme po výstavách, sportech a zvíře rádi ukazujeme a prezentujeme.

Naopak množitel toto zvíře dál neukazuje, nejezdí na výstavy a podle pravidel klubu chová na feně maximálně jak je povoleno.

Těchto případů je po ČR bohužel žalostně moc.

Podívejte se například na tento „chov“ ZDE.

PROČ SE S TÍM NIC NEDĚLÁ?

PROČ SE S TÍM NIC NEDĚLÁ?

Zákony pro psy platí jako pro zvířata na jatkách.

Ty, kteří to zajímají se nemají o co opřít. Pokud pes je krmen a není v zákonem daných podmínkách, který specifikují týrání, není možné jim tuto činnost zakázat.

Tito lidé jsou navíc agresivní a manipulativní. Vyhrožují Vám i vaší rodině, pokouší se ohrozit vás na zdraví a špiní Vaši pověst. Z tohoto důvodu jsme opravdu ve špatné pozici.

 

dávejte si pozor při výběru štěněte s pp
  • Buďte podezřívaví.
  • Vygooglujte si recenze na danou CHS
  • Na fb jsou skupiny. „nedoporučovaných chs“.
  • Obraťte se na lidi, kteří plemeno mají a chovatele znají.
  • Neposílejte zálohu bez doporučení a viditelnosti matky.
  • Nepřiměřeně nízká cena štěněte může vést k rychlejšímu odbytu z této množírenské chovky! Chápej – rychlejší odbyt, další odchov!
jAK ZJISTÍM, ŽE FENA ČI PES JSOU KVALITNÍ A NETRPÍ STRACHOVOU AGRESÍ ČI JINÝM PSICHYCKÝM PROBLÉMEM?
  • Chtějte videa rodičů. Nejen z domácího prostředí kde to znají, ale z města a jiných aktivit.
  • Jeden z největších psychických nátlaků na psy jsou výstavy. Běžte si zvíře prohlédnout tam.
  • Pes tam podstupuje kontakt s cizími psy, lidmy, pachy. Pes se od rozhodčího osahává a musí si nechat zkontrolovat zuby.

Nespěchejte, štěňat je všude dost, to pravé z kvalitního chovu na Vás někde čeká. Nezapomeňte, že zvíře s Vámi bude i 15 let. A cenou pořízení náklady pouze začínají.

Soft coated wheaten terrier

Soft coated wheaten terrier

Proč wheatenJe to temperamentní pes, živý až nabitý energií. Už jako malé štěně má hodně elánu, ale zatím na krátké časové úseky, které prokládá tvrdým spánkem, kdy opět nabírá energii na další řádění a hraní. S růstem psa přibývá i jeho potřeba delších a pravidelných...