Bylinky pomáhají – homeopatie

Co je homeopatie? 

Používá přírodní látky-rostliny, minerály, živočišné produkty- v silně ředěném stavu. Homeopatika neléčí pouze příznaky onemocnění, ale pomáhají zlepšit i celkový individuální zdravotní stav. Homeopatie nabízí strategii zdraví a je vynikající preventivní léčbou, protože pacienta bere a léčí vždy jako celek. 

Jak ji mohu využít? 

Každý homeopat se zaměřuje na řešení celkového problému člověka i zvířete. V případě, že nepotřebujete nic léčit můžete homeopatii využívat místo léčiv v podstatě při čemkoli ať už zažívání, nadýmání, horečky, bolest hlavy a v neposlední řadě i při příchodu podzimu a posílení imunity.

Proč ji používat? 

Na tuto otázku vám odpovídám z vlastních zkušeností a nejde o to, Vás přesvědčovat to užívat. Je to pro lidi, kteří by se také chtěli vyhnout farmakologickým preparátům. Samozřejmě se nechci hádat o tom, co je potřeba dávat a jak léčit, ale jsou stavy, kterým by mohly bylinný preparáty pomoci bez použití léků. Pokud se chcete o tomto více dozvědět, je na čase vygooglit východní léčebné procesy a pochopit, že tělo je potřeba léčit jako celek. Ne jen příznaky…

Homeo nefungují v těle chemicky jako klasický lék, je to určitý nosič pro informaci. Říká imunitnímu systému, co má dělat, aby se vrátil zpátky do rovnováhy. Léčí neškodlivými látkami a nemá žádná omezení. (pouze u kortikoidů má velice snížené účinky).

My homeopatika používáme od základních neduhů jako je kašel, rýma, bolest hlavy, průjmy až po fyzické vysílení. V psím světě jsem je začala zařazovat k výcviku právě kvůli problémům v chování. Homeopatika mají výhodu a tou je možnost kombinování  s jinými léčivy a také to, že nehrozí předávkování ani žádné závažné vedlejší účinky.

Dosud nejsou známy žádné vedlejší nežádoucí účinky homeopatik.

 

Jak psovi nasadit homeopatika?

Pro nasazení homeopatik, je potřeba konzultace. Není to o tom, že nasadíme bylinky a pes se ze dne na den změní. Jde o soubor tréninků, zlepšování komunikace mezi psovodem a psem a teprve v určité etapě se homea nasazují a to i více druhů. 

Nejčastější problémem psovoda je právě špatná komunikace. Pes je naváděn za pamlskem a není s ním nastavená řeč. S kombinací strachu či jiného problému se vše zbytečně stupňuje a dochází k nedorozumění. My musíme v klidovém prostředí odbourat pamlsky a naučit se společnou řeč a teprve jít řešit problém. V případě týraných psů nastavujeme léčbu okamžitě a mezi nástupem bylinky se snažíme pejska zajistit tak, aby s námi chtěl spolupracovat.

značka AKH

Používám homeopatii Akademie klasické homeopatie, spol. s r.o. Nevážou se zde pravidla s čím se mohou sníst, či co k nim nesmíte (např. mentol neutralizuje).  Obsahují stejnou dávku bylin v jednom prášku a podle toho se snižuje či zvedá dávka. Může se rozdrtit a dát s vodou nebo v krmivu jak je potřeba.  Na eshopu najdete základní homea skladem, zbytek dle rozhovoru na míru.

 

Základní příručka homeopatik a jejich seznam ZDE

Popis homeopatik pro dítě a jejich užívání ZDE.

 

v ČLÁNKÁCH naleznete různé příběhy pejsků, kteří homeopatii brali.