Již po druhé jsem se zúčastnila výcviku psů v USA  ***Dog training K9***

Lidé se mě stále ptají, jak jsem se dostala k výcviku, jak to, že tento „jiný“ výcvik je tak málo rozšířený, a jak to, že ve svém věku, mám tak rozdílné názory. Kde mám tu praxi? K výcviku jsem se vlastně nedostala jen tak z nudy. Přitáhl mě k „jinému“ výcviku můj Tobi (Americký stafordširský teriér). Jako každý jiný pejskař jsem si prošla výcvikovými středisky, setkala se s různými metodami a názory. Rozhodně každá má něco do sebe. Nezáleží ani tak na výcvikové metodě, ale na tom, jak jste schopni ji použít a reagovat na zpětnou vazbu vašeho psa.

S Tobim jsem zjistila, že je spousta pejsků, kteří klasické metody netolerují a raději budou „mlčet“, než se námi takto komunikovat. Dlouho jsem tedy hledala to pravé pro nás dva. Má zásadní cesta k tomuto výcviku vedla přes Spojené státy americké, kam jsem odešla po ročním studiu na České zemědělské univerzitě v Praze, na níž jsem studovala obor Kynologie.

Více mě však bavilo sbírat praktické zkušenosti při výcviku psů pro speciální jednotky, vyhledávání drog, lidí, pro ochranu osob, čemuž jsem se v USA intenzivně věnovala. (Velice důležitou vsuvkou je nejprve psa poznat, není to tedy jen o metodě, ale i o venčení a řešení každodenních projevů psa!). Zde jsem také získala certifikát, prokazující mou kvalifikaci.

Ušla jsme velký kus cesty plné potu, prachu i slz, čekalo mě mnoho práce a psychického vytížení. Proto, abych zjistila že nejde jen o výcvikovou metodu, ale jde o pochopení vlastního chování psa.

Soustřeďuji se na jeho pozitivní vlastnosti a udržuji si, aby se mnou komunikoval. Díky tomu, jsem schopna v psovi podpořit jeho touhu požadovaný úkol splnit. Tento způsob výcviku podporuje výuku nejen psů, ale i lidí, přičemž mi výcvikem prošlo a prochází barevná škála plemen – od společenských až po velká pracovní. Ať už řešíme základní poslušnost, strach, agresi nebo aportování, vždy najdeme způsob, jak vše vyřešit.

Otevřením ŠKOLY VÝCVIKU V Zábřeze nabízím nový způsob výcviku lidem, kteří chtějí více než řadový výcvik a chtějí opravdu vyřešit daný problém nebo jen dosáhnout ovladatelnosti psa zajímavým a nenásilným způsobem.