Problémem granulí, které se vyrábějí pouze z kafilérní moučky, je velké množství kostí. Který je ve vyšší hodnotě pro psa špatně stravitelný. Jako druhým bodem je jeho zpracování. Moučka se musí nejprve uškvařit celé hodiny, aby se mohl zpracovat. Následně projdou párou  a extrudérem, kde se navíc mnoho živin ničí. Proto pak musí mnoho výrobců dodávat vitamíny a minerály, aby kompenzovali ztráty. Přidávají se například sprejově sušená kuřecí játra, vejce či opět kuřecí moučka. Také je možnost použití zpracování krve a sušenou plazmu nebo hovězí krev.

V případě diet se nejčastěji používá jaterní a rybí bílkovina. Krev se používá v dietách pro staré psy pro posílení imunity.

RYBÍ MOUČKA

Dá se říci, že se řadí k nejkvalitnějším krmivům. Obsahuje mnoho bílkovin s dobrou skladbou minerálních látek. Nevýhodou je žluknutí. Samozřejmě že kvalita opět závisí na zpracování.

MASOKOSTNÍ MOUČKA

Výroba se samozřejmě nachází v kafilériích z odpadu, co nezpracujeme v potravinářství. Jediné co nesmí obsahovat je mozek a míchu přežvýkavců. Vše se škvaří, následně vysouší a sterilizuje. Rozděluje se na různé jakostní třídy, podle kterých si i vy můžete snadno udělat obrázek o ceně krmiv v řetězových obchodech.

V krmiv se používá dokonce i PÉŘOVÁ MOUČKA. Jedná se o pošrotované peří hrabavé drůbeže. Obsahuje vysoký poměr dusíkatých látek a má malou biologickou hodnotu.

DRŮBEŽÍ MOUČKA

Je to celý odpad z drůbeže včetně peří. Výživová hodnota je stejně nízká jako u masokostní moučky. Jedná se ale o produkt, který balancuje s hodnotami, podle toho, jakou metodou, ji výrobce zpracuje.

ROSTLINNÝ PŮVOD KRMIV

 Obiloviny – ječmen, oves , rýže, kukuřice, šroty…

Zelenina nemá sice velkou výživovou hodnotu, ale obsahují důležitý zdroj vlákniny.

VÝROBA.

Extrudované suché krmivo při teplotě až 200C. Při této teplotě je nám jasné, že bioaktivní látky jsou zničeny a bílkoviny, tuky, atd poškozeny. Proto se musejí dávat umělé vitamíny a minerály /viz výše/.

Za studena lisované krmivo garantuje zachování téměř všech vitamínů a aktivních látek v původní podobě. Tento typ krmiva je v moderní době velikým trendem z důvodu přírodních vitamínů, které nezatěžují organismus.

Konzervované krmivo je chráněno před nepříznivými vlivy kažení. Doplňuje jej konzervační látka většinou na bázi kyseliny, která chrání krmivo před plísní. Následně se používají antioxidanty proti žluknutí.

SKLADOVÁNÍ

Krmivo by mělo jistě být na suchém, chladném a pokud možném stinném místě. V uzavíratelném pytli či nádobě, která nebude zachytávat cizí pachy.