V dnešní době je nepřeberné množství dobrot, které jsou dostupné i mimo specializované prodejny.
Pro jaký výběr se ale rozhodnout? Záleží nejen na cenové dostupnosti, kvalitě, ale i trvanlivosti a si pamlsky hlavně jak jsou prospěšné ku zdraví. Nehledě na to, že se psími miláčky je to jak s dětmi, samozřejmě si dá většina dětí čokoládovou pochoutku než celozrnné tyčinky bez většího přídavku cukru a solí.

Výběr a množství pamlsků, by měl určovat rozum a zdravotní stav vašeho zvířete. Kupovaný výrobek by měl mít jasně popsané složení, trvanlivost a nejlépe být i chráněn před okolními vlivy. Otázkou je, zda pejsek bude chtít přijmout pamlsek.

Lidé by měli brát na vědomí že i přes všechnu lásku co jim dáváme tak to není miminko a i on vyhodnocuje danou situaci, zda ho přijmout. Pokud je něco zajímavějšího v okolí a pes není hladný, nemusí si takovou pochoutku vybrat. Tady ale není otázkou co koupit lepšího! Ale přehodnotit trénink nasyceného psa, který dá přednost jiné situaci před vámi a pamlskem!

Tyto situace a vyrozumění uposlechnutí povel řešíme na hodinách ve výcviku.

Složení Jako jedna z největších otázek jsou stále omílána Éčka. Dejte si pozor, ne každé je škodlivé a chemicky vytvořené. Jedná se o uznávané označení, abychom jej mohli vyhledat. Éčka jsou potravinářské přidané látky, které mají za úkol v daném výrobku zlepšit nebo něco zachovat. Bez některých by to vůbec nešlo. Víte že se za aditiva považují i antioxidanty? Díky kterým vám pamlsky déle vydrží a nežluknou tuky. Kypřící látky jsou v některých sušenkách potřeba, ( používá se oxid uhličitý), aby těsto vykynulo. Uvolňuje se tedy při pečení a vyprchává. Barviva To už je věc, kterou naše psy nezajímá. Je jim jedno zda pamlsek červený, žlutý nebo zelený.

Spíše se jedná o zachycení zákazníka a hlavně koupě tohoto výrobku. Pamlsky si podle chuti samozřejmě vybírá pes. Mějte na paměti, že pes řeší co mu chutná, ne co mu bude později škodit. Povídání o těchto látkách je na mnoha stran a chemického popisu. Pokud byste se chtěli začít trošku orientovat a nemít vše v hlavě, zkuste se rozhlédnout po aplikaci do telefonu. Můžete v ní ihned najít samostatná čísla nebo po vyfocení kódu zjistit celý popis zboží.

Sami pak zvážíte zda máte potřebuji koupit daný pamlsek. U levných pamlsků je důležité množství v jakém je podáváte anebo jak často jimi krmíte z hlediska zdravotních problémů. V našem případě se psem Tobim (americký stafordširský terier) se víceméně vyhýbám umělým éčkám a konzervantům z důvodu alergických reakcí na které toto plemeno často negativně reaguje. Kupuji sušené maso z Irska a nemám s tím doma nijak velkou práci.

V dnešní době se dají základní barvy získat přírodní cestou. Zelená -vojtěška, špenát Červená- řepa, mrkev, zelí, tropické ovoce Hnědá- slad Naopak nejčastěji používané červené barvivo je E 124 potrav. Červeň košenilová. Najdete ji v případě že sáhnete do velice levných pamlsku je to jedna z látek, která není vhodná ani pro lidskou konzumaci a přesto ji běžně najdete v mnoha výrobcích. Vypisovat všechny látky není teď podstatné, jak se sami dostanete k jedné povede vás to k další a sami si vytvoříte obraz zda pamlsek koupit či ne. Na jednu stranu kupujeme kvalitní maso z vetamixu a je škoda potom sáhnout po uměle ochucených a dobarvených pamlscích.