Všichni chceme to samé : dobré flexi, vodítko pogumované, barevné, dlouhé, stahovací a hlavně kvalitní.

Když se stanete pejskařem stane se z vás majitel nejobsáhlejšího zboží, různých velikostí a barev vodítek a obojků. A přesně pro tyto lidi co chtějí i funkční vodítka mám naskladněno více druhů a velikostí. Nejraději mám pogumované vodítko, které najdete zde na fotce od K9. Není jen tak ledajaké, v dnešní době je moc napodobenin, které i přesto řežou do ruky a nejsou ohebné. Tyto jsou odzkoušené.

Dle barevných variant i délek si snad vybere každý, nabídnu i stopovací vodítko na louku nebo také barevné posuvné do města i k venčení. Flexi vodítko je další varianta jak mít psa pod dohledem. Doporučuji se vyhýbat lanku (úrazy a špatná viditelnost) a brát pásek.

stopovačka vodítko pogumované barevné

Nově jsem do svého obchodu přidali gumová vodítka různých barev a délek, samozřejmě jej můžete doplnit i stejným obojkem. Ceny jsou vždy u každého výrobku.

U flexi vodítek si dávajte pozor na lanka, je špatně vidět a velice škaredě dokáže poranit vás nebo psa, při zamotání u větších psů dokáže nadělat škodu.

Používám reflexní a pásek. Pokud používáte vodítko do tréninku s přivoláním, měli by jste s vodítkem cuknout, až v okamžiku, kdy pes nereaguje.

Dát psu na výběr zda získá odměnu nebo trest. V případě, že chcete se psem chodit na volno a vodítko mít spíše jako doplněk a pro případ nouze to platí 2x.

Nejprve tedy psa oslovíme, pokud cítíme, že pes je hodně zaneprázdněn, nebo máme štěňátko, následně použijeme povel, který se psem máme stanovený (ke mě, pojď sem apod.) a dáme psu prostor  až 3 vteřiny, zda přijde.

dobré flexi vodítko pogumované barevné dlouhé stahovací kvalitní stopovačka

Pokud vidím, že pes hlavu jen zvedne a opět se věnuje své záležitosti, teprve potom přichází tlak ze strany majitele. Doporučuji spíše cuknutí (např. pás v autě při zastavení) než táhnutím psa přinutit dojít.

Pes si vybírá odměnu od vás nebo trest a pokud se má vyhnout trestu, měl by být nepříjemný a ne bolestivý.
Cuknutí pásem je pro vás určitě lekající, pes při táhnutí spíše vlaje jak drak na provázku a nedává tomu dostatečnou pozornost.

dobré flexi vodítko pogumované barevné dlouhé stahovací kvalitní stopovačka

U flexi vodítka si také všímejte váhy, pokud je pro vás vodítko do jisté míry jako prostředek k tomu, aby jste měli štěně v bezpečí a přitom navykali na povel k přijití, nemělo by být vodítko těžší, než je samo štěně. Potřebuje stále „neviditelný“ dohled na psa a použít až ve správný okamžik. U velkých psů je to trošku rozdílné a složitější. Na toto téma je potřeba se spíše domluvit. I u velkých psů používat jemnější flexi, ale tak, abych stále dodržela bezpečí.

dobré flexi vodítko pogumované barevné dlouhé stahovací kvalitní stopovačka