S bul plemeny se dá krásně pracovat, je jen na vás jak si vše stanovíte a jakým způsobem výcvik povedete.  Zde na videích jsou pejsci, kteří jsou vedeni od štěňátka ke zkouškám, ale i tací, kteří získávali znovu důvěru v lidi (pejsci odebráni ze špatných podmínek). Na videích jsou jejich tréninky a velké pokroky, pro všechny z nich patří velké dík, že nevzdali a svým pejskům dali úplně vše. Jejich fotky najdete zde.

Na skupinky vycházíme i do měst a vlakového nádraží. Je potřeba socializovat a zvykat na různé podněty a osvojovat si chování v tomto prostředí. Bereme pejsky všude kde je to možné, aby do budoucnosti neměl s něčím problém. Druhá věc je samozřejmě povaha zvířete (bázlivost, agrese apod.). A  také je to na vás, čím větší budete mít strach a nedovolíte pejsku na vodítku se seznámit budete mu chování podporovat. Naučte ho být samostatný a hlídejte si jeho bezpečnost na dlouhém vodítku. Výcvikové lekce jsou vhodné pro jakákoli plemena.

 

 

 

 

Stafíci a stafbulové jsou v dnešní době velice často používáni ve sportovní kynologii a není divu, jsou to velice srdeční psi, kteří vám chtějí ve všem vyhovět. Důležité je, jakým způsobem je to budete učit.  Také jsem si se svým stafíkem užila a obešla spoustu výcvikářů, dlouho čeká, než naleznete toho pravého. Nebo spíše ty prvé myšlenky, které vás dovedou k výsledku.