Stafordi stafbulové – jejich výcvik a nejčastější problém tahání na vodítku nebo chyby v socializaci

S bul plemeny se dá krásně pracovat, je jen na vás jak si vše stanovíte a jakým způsobem výcvik povedete. Pokud k pejsku přistupujete jako k dítěti a rozmazlujete jej tak, měli by jste i hranice tak nastavovat. Ani dítě vše za každé okolnosti nemůže. Tak je potřeba to dodržovat i svého parťáka. Pracujeme i v hale, aby se pejsek pro začátek mohl soustředit.

Zde na videích jsou pejsci, kteří jsou vedeni od štěňátka ke zkouškám, ale i tací, kteří získávali znovu důvěru v lidi (pejsci odebráni ze špatných podmínek). Na videích jsou jejich tréninky a velké pokroky, pro všechny z nich patří velké dík, že nevzdali a svým pejskům dali úplně vše. Jejich fotky najdete zde.

 

Na skupinky vycházíme i do měst a vlakového nádraží. Je potřeba socializovat a zvykat na různé podněty a osvojovat si chování v tomto prostředí. Bereme pejsky všude kde je to možné, aby do budoucnosti neměl s něčím problém. Druhá věc je samozřejmě povaha zvířete (bázlivost, agrese apod.). A  také je to na vás, čím větší budete mít strach a nedovolíte pejsku na vodítku se seznámit budete mu chování podporovat. Naučte ho být samostatný a hlídejte si jeho bezpečnost na dlouhém vodítku. Výcvikové lekce jsou vhodné pro jakákoli plemena.

 

stafordi stafbulové výcvik tahání na vodítku chyby socializace skupinových lekcí plemena

Ve výcviku pracujeme se základní pyramidou potřeb. Což pro vás znamená, že jeho výplatu nemáte dávat do misky, pokud se psem chcete napravit cvik, nebo si vyřešit dané jednání ze strany psa. Obíráte se o komunikaci v zatíženém prostředí. Pes má bankomat a do jisté míry vás nepotřebuje. Pokud ale chcete být na vyšším žebříčku, je vhodné si opravdu krmnou dávku stáhnout k sobě a se psem nastavit lepší řeč, pokud ta kterou máte nefunguje.

stafordi stafbulové výcvik tahání na vodítku chyby socializace skupinových lekcí plemena

Stafíci a stafbulové jsou v dnešní době velice často používáni ve sportovní kynologii a není divu, jsou to velice srdeční psi, kteří vám chtějí ve všem vyhovět. Důležité je, jakým způsobem je to budete učit.  Také jsem si se svým stafíkem užila a obešla spoustu výcvikářů, dlouho čeká, než naleznete toho pravého. Nebo spíše ty prvé myšlenky, které vás dovedou k výsledku.

Zde vidíte fenečku AST Antiré její stránky naleznete zde .

Po jejím boku začíná pracovat i její syn Áres, je veden pro skládání zkoušek.

 

 

 

Video po několika trénincích reaktivních psů, kteří mají problém dodržet pravidla s psovodem a řešili by kontakt se psem po svém. Nejprve je potřeba vyřešit základ chůze, která je pro většinu lidí velikým problémem. A to z důvodu stálého tahání psa pod pamlskem a ne vyřešením a naučením povelu „k noze“. Kluci zde ukazují, že i psi, co nemusí druhé psy, dokážou tolerovat rozhodnutí majitele a dodržovat dohodu s psovodem.