Krmiva každý posuzuje podle vlastních hodnot. Základem je vědět, zda je to pro psa aktivního nebo s alergií, ve vývoji apod. Měli bychom každopádně porovnávat z celkového hlediska všech hodnot a nebrat až tak zásadní obchodní rozlišení pro koho je „pytel určen“. Každá značka rozlišuje krmivo pro plemena podle jiné váhové kategorie. A každý výrobce, může použít i jiný název či popis než druhý. Vybírat ty kvalitní není vůbec jednoduché. Je ale dobré si uvědomit, že je i mnoho kvalitních granulí, které nemají takovou reklamu a mají i nižší cenu. V tomto hraje velikou roli marketing. Granule Petkult jsou toho příkladem.

Složky na obalu musí být řazeny od nejvyššího poměru zastoupení. To znamená že první by měl být obsažen protein. Například Jehněčí, kuřecí.

Pozor na „slovní hříčky“. Kdy může být na pytli napsané „ingredience“. Bude tam např uvedeno že obsahuje 25% kuřecího, 15% otrub, 15% pšenice a 10% pšeničné mouky. V tom případě sice máte kuřecí na prvním místě, ale když spočítáte obiloviny je ve skutečnosti krmivo zastoupeno v 40% z obilovin…  

Nebo na označení vedlejší produkty živočišného původu, rostlinné deriváty či maso a živočišné deriváty. Jedná se spíše o mlžení složení, tedy můžeme čekat suroviny takové jakosti, která by nás od koupi jen odradila.

Většinou u bílkovin naleznete pouze celou hodnotu (ne, jen aminokyselin, které bychom rádi zkontrolovali). Označuje se N-látka. V tom případě doporučený minimální obsah je 180g/kg ve 100% sušině pro dospělé psy a u psů v růstu či v laktaci až 220g/kg ve 100% sušině.