Dva fialové kruhy, k čemu mi budou dobré?

Pullery jsou měkké, takže nepoškozují zuby jako třeba tenisák. Plave na vodě a pokud jste anti talent v házení do dálky/výšky tak jako já, je tady nová éra házení do dálky/do země. Puller se tedy odrazí od země a díky svému tvaru letí nepředvídatelně dle povrchu.

Dva kusy beru jako výhodu vzhledem ke stavbě hodnotného žebříčku, který si skládáme mimochodem nejen my, ale i psi. Pokud máte pejska, co miluje předměty, nebude se chtít moc dělit. Nebo pokud nemáte naučené donášení, bude hra také složitější. S dvěma kusy budete rychlejší a můžete při prohazování rychleji dojít pro druhý kus, zatímco poběží pro první, anebo si právě sem tam napravit přinášení – výměnou za stejný kus který máte v ruce.

Tipy na hry

Házet můžeme do dálky a ne na plocho jako frisbee. Puller skáče a kutálí se po zemi. Při zpátečním běhu můžete právě potrénovat zmíněné donášení nebo odložení na další hod či jen podpořit kondici a hned odhazovat druhý kus.

S pullerem se také můžete přetahovat, měli by jste ty kusy určitě měnit, Standard není určený výhradně k přetahu. Posilujete stisk čelisti (snažíme se, aby jej pevně chytil až na stoličky). Pro přetahování mezi psy nebo s vámi je lepší si pořídit puller MAXI (opět dbejte na bezpečnost).

Pokud máte doma skokana jako já, můžete využít pullery i pro tento způsob hry. Kluky si vždy posadím, poodejdu a na smluvený povel dávám prostor pro chycení pulleru. Dávejte přitom pozor, aby skok byl plynulý a do dálky. Pokud jste nezkušený, nebo nevíte, kolik síly se v pejsku schovává, dejte si puller určitě níž a postupně dávejte do výšky.

Dají se využít i pro přímí zákus při skoku do výšky jako např. při bull sportech a opět dbejte na bezpečnost. Na pullery jsou i závody. Puller running, jumping a má to svá pravidla i popis 🙂

CELKOVÁ NABÍDKA  (běžně k dodání standard, jiná velikost na objednání)

Micro 12,5×1,5cm   215,-
Midi 20×3 cm    425,-
Mini 18×2 cm     320,-
Standard 28x4cm     480,-
Maxi 30x7cm       550,-