Jednoho dne ke mě začala chodit ustrašená Chilli odebraná z romské osady na Slovensku, tréninky nebyly o výcviku, ale o navázání vztahu a „znovuzrození“ do běžného života. Fenečce bylo potřeba pomoci dosáhnout bezpečí a naučení základních sociálních návyků. Vystrašená, bojácná, zbitá vlčí holčička, které dal osud druhou šanci. V osadách totiž přežívají jen nejsilnější, nebýt andělů z útulku, nepřežila by…

Čas, pochopení, důvěra, velký kus cesty, podpora majitelky a složité tréninky.

Společně jsme došli k závěru, že je potřeba pomoci více.  Ukázat, že tento kruh je potřeba rozbít a pomoci psům v OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku. 

Začali jsme vybírat nepotřebné věci do aukce, kdy se po vydražení platí právě veterinární výdaje. Společně se tato akce rozjela natolik, že jsme vytvořili socializační hodiny na pomoc psíkům. Peníze vybrané z těchto tréninků putují na účet útulku. A nejen to, mnoho lidí doneslo spousta materiální pomoci přímo na akci. Od pelechů, ručníků až po antiparazitika a krmivo, které je velice důležité.

Více o tom jak pomoci naleznete zde.

 

 

Všichni víte, jak je to vše náročné, sehnat odvoz, vše povybírat. Vytvořit dostatečnou reklamu pro to, aby každý věděl kam přijít. Zařídit převoz, prostory, s každým se domluvit. Moc všem děkuji za velkou podporu a aktivitu.

Materiální pomoc poskytl snad každý, 

Danica Von Kalous, Johňa Steinerová, Silvie Osladilova, Martin Hladil, Adéla Hladilová, Lada Hladilová, Lenka Kalvodova, Radka Vránová, Marcela Kučerová Jitka Bartošková, Eva Kočvarová, Alena Matláková, Světlana Uhlířová, Dáša Švancarová, Žaneta Szapowalová, Milan Hladil, Petr Breuer, a mnoho dalších.

Na socializaci bylo spoustu úžasných lidí, kterým chci moc poděkovat za finanční a materiální podporu,

Pavla Čechová, Milan Koutný, Vrtková Jana, Hladovic rodinka, Michal Lavička, Kleinovic rodinka, Jan Diblík, Michaela Kouřilová, Krejčí, Kubíčková, Sedlářová Daniela, Homoláková Tereza, Oulehlová Romana, Jitka Bartošková, Sládkovic rodinka, Antonín Hošek, Vránová Radka, Kratochvílová Lenka, Mazánková Zdenka, Doleželová Adrea, Vepřková Eva, Žáková Alena, Danica, Gronychová Tereza, Lutašová Darja, Krejčí, Kašparová Tereza, Lukáš Jílek, Lakomá Zlata, Doleželová Hana, Osladilová Silvie, Šimon Kolčava, Najmanová Terka, Míša Voráčová a stále další přibývají.

 

 

Momentky a fotky naleznete na rajčeti školy výcviku psů zde a také přímo u fotografky Barbory Grúzové, která celou událost dokumentovala. O videa se postaral Tomáš Fryzelka production kterého vřele doporučuji i pro úplné nováčky.

S kameramanem vzniklo i video, kde se snažíme všechny podpořit v pomoci těmto psům.

 

 

Nebude to lehké, ale má to význam!