K výcviku jsem nikdy se svým psem nesměřovala. Brala jsem si svého AST Tobiáše jako parťáka. Vývojem času jsem zjistila, že potřebuji od výcviku víc, než je klasika. S Tobim jsme bojovali a nemohla jsem přijít na to, jak s ním komunikovat. Výcvik mě nebavil a náš vztah se ztrácel.

Projela jsem spousta seminářů a trenérů, bylo by na dlouho je zde vyjmenovávat. Začali jsme skládat zkoušky a jezdit závody. Přesto mi stále něco chybělo. Nakonec jsem se dostala k Leošovi Drbohlavovi na jeho poslední český trénink. Tam jsem dostala pecku do zad a zjistila že to může fungovat i jinak, než do čeho nutím psa teď. O tom, co Tobi zvládl a získal si můžete přečíst v jiných článcích.

Protože mě tato psí řeč naprosto uchvátila musela jsem vycestovat do USA ačkoliv jsem ráda, že si objednám v cizím jazyce čaj. A velkého světa jsem se bála.

Po nástupu zpět do čr jsem procitla jak některé vztahy psů a psovodů jsou tak „nucené“. Při pozorování mého tréninku se více lidí začalo ptát a chtěli pomoci, nebo naopak odvrátili tvář a ukázali druhou… Takto jsem se dopracovala až sem, výcvik začínal u cizích psů a spíše jsem koučem a pomocníkem pro druhé. Podpora nejen ve výcviku, rozvoji, ale v dnešní době také pomocníkem v osobním životě.

Mnoho z vás je mým přítelem a když onemocníte vy nebo váš pes, jsem zde na blízku. Jste to vy a vaše výkony, co mě žene dál.

Výcvik v USA

Výcvik v USA

Poznatky k výcviku nenajdete jen koukáním na jiného lektora, nebo složením zkoušek s vlastním psem.

Lektorem se učíte každým dnem s prací cizího psa. Najít řeč a psa si získat v co nejkratší době, venčit, starat se a v neposlední řadě vytvořit mu komfort.

Certifikovaná lektorka HOOPERS

Certifikovaná lektorka HOOPERS

Lekce Hoopers jsou novinkou v našem okolí, zatím je to sport v plenkách, který jsem v našem kraji nezaregistrovala.

A proto se snažím vám tento sport co nejlépe přiblížit. Je vhodný pro všechny, malé, velké, staré, mladé psy a i lidi. Věřím, že si k tomuto sportu najdete cestu i vy.

Strachová agrese trénink za pomocí léčby

Strachová agrese trénink za pomocí léčby

Často lidé nedokážou psu vysvětlit, že bránit se přednostním napadením druhého psa není řešení. Spousta lidí, se v situaci zachová nevhodně a psu potvrdí vlastní chování.

Pokud je pes z nevhodných podmínek, týraný či byl napaden, je potřeba v některých situacích potřeba nasadit homeopatika. Takové příběhy s řešením naleznete v blogu.

Tělo se fyzicky i psychicky vyčerpává a pes padá na vlastní základní potřebu a to přežít. Není možné v takovém stavu pracovat se psem dostatečně dobře!

Proto jsem se rozhodla věnovat čas k práci s homeopatií a získáním certifikátu být schopna svým klientům nabídnout
kvalifikovanou homeopatickou péči.