Je mezi námi hodně majitelů, kteří řeší, že psu příliš líná srst, že psa má ve větší zátěži a láme si hlavu jak podpořit organismus, nebo že mají alergika a potřebují pomoci nějakým doplňkem.

I když máte sebelepší krmivo nebo sebelepší nachystanou panenku či lososa pro svého mazlíka, je někdy potřeba sáhnout po doplňku, který bude dávat psu dostatečnou kvalitu. Výrobky naleznete třeba i na rajčeti.

Mám psy, kteří nemají problém střídat granule, maso, sušené, zeleninu a kde co. Jeden je citlivější na kuře, druhý zas ve stresu pouští chlupy… Tak jak je každý člověk jiný tak i pes má svoje zdravotní potíže.

Zaměřila jsem se na čtyři základní doplňky, které dodávám. Na každý výrobek si můžeme napsat esej proč a jak používat, jeho složení jeho vylepšení, jakou značku a mnoho dalšího. Nemá cenu se tu rozepisovat, však googlovat umíme. A proto jen v rychlosti.

Lněný olej

Vyrábí se :    chemickou extrakcí / lisováním pod tlakem za tepla / lisováním za studenaca

Většina jedlých olejů jsou dnes průmyslově získané lisováním za tepla a chemickou extrakcí. Výsledkem je olej bez chuti a bez zápachu, bez vitamínů a esenciálních mastných kyselin, a tím pro zdraví bezcenný olej.  CANVIT OLEJ je za studena lisovaný do 40 ° C což je rozdíl protože si zachovává vlastní charakteristiku.

Olej se mi osvědčil u psů, co mají citlivou kůži, u tmavých typů to možná moc nepoznáte, ale u bílého psa vidíte každou změnu. Sklidňuje kůži, podporuje imunitu a velice pomáhá i se srstí. Za mne jedničkou jako pomoc při boji s alergií či reakcí na okolní prostředí.

hmotnost psa 10kg/5ml, hmotnost psa 20-40kg/10ml, hmotnost psa 40-60kg/15ml

lněný olej

Kelpa

Neboli chaluha bublinatá psu pomáhá s čištěním zubů, zápachu s tlamy a obsahuje spousta vitamínů pro kondici a pigmentaci srsti. Dávejte si pozor na obsah jódu, pokud váš pejsek nemá v pořádku štítnou žlázu, měli by jste to konzultovat.  Dokonce jsem našla tip jak si na sobě zkusit dostatek jódu, zda to zkusit i na psech netuším.

Udělejte si na vnitřní straně zápěstí vatovou tyčinkou ( jódovou tinkturou-Lugalův roztok ) skvrnu velikosti kovové padesátikoruny. Když během 8 hodin (někomu i v řádu desítek minut) skvrna zmizí, má jódu nedostatek. Pokud skvrna zmizí to těchto uvedených  8 hodin signalizuje to nedostatek jódu a dysfunkci vaší štítné žlázy. V tomto případě  doporučujeme jod co nejdříve doplnit. Zdravý člověk s dostatkem jódu má skvrnu viditelnou někdy až 24 hodin.  Pro potřeby štítné žlázy se denní potřeba jódu pohybuje od 150 do 300 mikrogramů, protože náš organismus si žádá dávky v miligramech. Terapeutické dávky se však mohou pohyb

ovat až kolem jednoho gramu!

Malá plemena (1-10 kg) 1/4 lžičky  Střední plemena (10-25 kg) 1/3 lžičky  Velká plemena (25-45 kg) 2/3 lžičky  Obří plemena (nad 45 kg) 1 lžička

Nutrimin

Komplexní vitamíny  které obsahují  14 vitamínů a organicky vázaných minerálních látek pro přípravu vyvážené krmné dávky. Pomáhá předejít riziku hypovitaminózy. Obsahuje L-karnitin pro podporu srdíčka. Životně důležité vitaminy a organicky vázané stopové prvky pro doplnění potřeb organismu. To je pro mě základ, aby pejsek se mnou byl co nejdéle a nic ho nebolelo. Velice rychle pomáhá s pouštěním chlupů!!!!

Trpasličí plemena do 5 kg / 5 g / Malá plemena 5 – 15 kg / 5 -15 g  / Stř. a velká plemena 15 – 35 kg / 20 – 30 g, / Obří plemena nad 35 kg / 40 – 50 g

ceník: 

Kelpa 220,-

Lněný olej 400,-

Nutrimin 1kg 350,-

canvitcanvit