Dnešní kynologie prodělala veliký pokrok a změnu nejen ve výcviku, ale také ve výchově a šlechtění psů. Jsou  to plemena více vázaná na člověka  a i z toho důvodu, by jsme si měli vybírat způsob tréninku. Ne vždy a všude zaberou pamlsky a i na druhou váhu ne vždy platí trest. Jedno z mladých plemen, které se tu začíná vyskytovat je právě kontinentální buldok.

Jecky chodí s velice milou paničkou na základní výcvik s náhledem snad i na nějaké zkoušky.  Panička se vždy směje, ale proč ne, že?

Kontinentální buldok vděčí za šlechtění chovatelům ve Švýcarsku  (r 2004). Teprve 2011 bylo narychlo zapsáno v FCI. Je tedy mladé plemeno a těší se nejen zdraví, ale i velice příjemné povaze. Tento pejsek je nadšený z jakékoli aktivity a velice inteligentní.

Jecky na tréninkách ukazuje jak moc hravý dokáže být. Toto plemeno je potřeba pochopit a pracovat s ním na velmi silné motivaci. Přes tlak, s ním daleko nedojdete. Krátké pauzy v tréninku jsou samozřejmostí a prokládáme také různými hry.  Majitelka Blanička, musí umět rozeznat a posoudit signály, které Jecky dává. Jsou pro ní (ale i pro jiné psovody!) velice důležité. Paličatost si ověříte hlavně v učení, musíte vytvořit dobré osvojování poznatků, které budou vycházet ze zkušeností. Takže pozor, kdy přichází odměna!

 


Tréninky jsou tedy systematické a komplexní. Cvičení je potřeba rozložit do několika etap. Upravujeme také prostředí, nejprve seznamujeme Jeckyho s cvikem v prostředí, které je známé a postupně přesouváme na vycházku a  do zatíženého prostředí např. cvičák. Blaničce a veselému Jeckymu držíme palečky, aby to i k té základní zkoušce dotáhli a budeme se těšit na další milé setkání.