Stafordširský bulteriér – CHS

Čekáme štěňátka v únoru 2021

https://skolavycvikupsu.rajce.idnes.cz/CHS_Hungry_Beast/

krytí pes a fena

Stafbul je střední plemeno, fenečky mají mezi 10 až 15 kg a pejsci 13 až 17 kg. Jsou to velice houževnatí a obětavý přátelé. Nadevše svoji rodinu milují a půjdou s vámi světa kraj. V případě pejska může být větší dominance vůči jiným psům. S tímto musí  nový majitele počítat a za včas reagovat.

Budeme pro svá štěňátka vybírat co nejpečlivěji, aby dostali jen ten nejlepší domov. Nabídneme jim do budoucnosti jak výcvik tak i konzultace a pomoc při čemkoli bude potřeba (výživa, výstava, odchov či výcvik)

Naši fenečku naleznete i na fotkách zde. Tatínek našich miminek je Hugo, jejich webové stránky jsou zde.  Oba jsou sportovně vedeni, naprosto zdraví a tatínek je i velice úspěšný ve výstavách. Všichni se o své miláčky staráme jak jen to jde a od nových majitelů to také očekáváme.

stafbul

Toto plemeno je velice aktivní a mrštné, při výcviku je dobré dodržovat pravidla, aby se jej štěně naučilo, ale nepoužívat tvrdou výchovu, mimča potřebují vysvětlit jak se chovat a ne je za nesprávné chování hned trestat.  Největší problém u silných psů  v poslušnosti je tahání na vodítku. Proto je vhodné s tímto problémem začít co nejdříve. Druhá věc kterou musíme dodržet je socializace vůči okolí, zvířat a jiných psů.

V případě, že nemám dostatek prostoru a možností pro socializaci měli bychom si vyhledat cvičák a zajít si, nebo na fórech si sehnat kamarády. Pro pejsky je to důležité hlavně kolem půl roka života, kdy se jim bystří smysli a začínají vnímat i svou vlastní osobnost v dospívání. Musí si uvědomit kde je jeho místo a že ostatní zvířata se tolerují.

Ve výsledku jde tedy o výchovu a vše vysvětlit.