Stafordširský bulteriér – CHS

Čekáme štěňátka v únoru 2021  fotky naleznete zde

hungry beast štěňata k prodeji stafbul zdravá výchova výstavy výcvikové lekce

Stafbul je střední plemeno, fenečky mají mezi 10 až 15 kg a pejsci 13 až 17 kg. Jsou to velice houževnatí a obětavý přátelé. Nadevše svoji rodinu milují a půjdou s vámi světa kraj. V případě pejska může být větší dominance vůči jiným psům. S tímto musí  nový majitele počítat a za včas reagovat.

Budeme pro svá štěňátka vybírat co nejpečlivěji, aby dostali jen ten nejlepší domov. Nabídneme jim do budoucnosti jak výcvik tak i konzultace a pomoc při čemkoli bude potřeba (výživa, výstava, odchov či výcvik)

Naši fenečku naleznete i na fotkách zde. Také její majitel je členem klubu ZKO Petrov nad Desnou a chystají se na další zkoušky. Tatínek našich miminek je Hugo, jejich webové stránky jsou zde.  Oba jsou sportovně vedeni, naprosto zdraví a tatínek je i velice úspěšný ve výstavách. Všichni se o své miláčky staráme jak jen to jde a od nových majitelů to také očekáváme.

 

Toto plemeno je velice aktivní a mrštné, při výcviku je dobré dodržovat pravidla, aby se jej štěně naučilo, ale nepoužívat tvrdou výchovu, mimča potřebují vysvětlit jak se chovat a ne je za nesprávné chování hned trestat.  Největší problém u silných psů  v poslušnosti je tahání na vodítku. Proto je vhodné s tímto problémem začít co nejdříve.

Druhá věc kterou musíme dodržet je socializace vůči okolí, zvířat a jiných psů.

V případě, že nemám dostatek prostoru a možností pro socializaci měli bychom si vyhledat cvičák a zajít si tam, nebo na fórech si sehnat kamarády se kterými budete sdílet stejné vize a proberete dané témata. Pro pejsky je socializace důležitá hlavně kolem půl roku života, kdy se jim bystří smysly a začínají vnímat i svou vlastní osobnost v dospívání. Musí si uvědomit kde je jeho místo a že ostatní zvířata se tolerují.

Ve výsledku jde tedy o výchovu a vše vysvětlit z vaší strany.

Další palčivé téma u tohoto plemene je pořizování s pp. Pokud si vyhledáte proč má pes pp musí vám být jasné, že každý dobrý chovatel by měl vyřazovat nemocné jedince z chovu a nechovat na nich dál. Navíc velkým problémem jsou právě různé problémy agresivního chování (o kterém je napsáno zvlášť). Selekce chovu by měla zařizovat, že psi, kteří vyčnívají svým agresivních chováním ať už z důvodu vysoké dominance nebo strachu, by neměli být do chovu vůbec dáni. Bavíme se tady o chování, které není přirozené a nemělo by být v denním repertoáru zvířete. Jedná se o poruchu osobnosti psa. A pokud vy, nechcete tento problém řešit tak by bylo vhodné se neřízenému chovu vyhnout.

Bohužel v dnešní době je chov SBT velice tolerantní a i v chovných stanicích se stává chov spíše otázkou peněz a ne zdravotního či psychického stavu jedinců. Proto dbejte na dobrý výběr rodičů i po povahové stránce.

hungry beast štěňata k prodeji stafbul zdravá výchova výstavy výcvikové lekce

Jsme na světě 10.1.2021

Miminka jsou na světě a jejich růst můžete pozorovat na fb. Vyrůstat a socializovat se budou přímo u nás ve výcvikovém středisku.

* žlutá Adorable Adele Hungry beast
* růžová Anabel Hungry beast
* modrý Angry Alien Hungry Beast
* zelený Amazing Achilles Hungry Best

hungry beast štěňata k prodeji stafbul zdravá výchova výstavy výcvikové lekce